KefirDanem KefirDanem

Çok Beğendiğiniz
BüyüYo Probiyotik Yoğurt Mayası ve Sevdanem Kefir Mayası
Artık Tüm MacroCenter, Migros ve Tansaş Mağazalarında!

KefirDanem sublayer

Yeni Ürünlerimiz

Doğal Nar Elma ve Üzüm Sirkesi

»Satın almak için tıklayınız
sublayer KefirDanem
sublayer KefirDanem
KefirDanem

Size En Yakın Satış Noktamızı

»Görmek için tıklayınız
sublayer KefirDanem
sublayer KefirDanem
Yasal üretim izni ve patentli teknolojisiyle en iyi ve en güvenilir kefir mayası ENDANEM Akademisyenler tarafından Süleyman Demirel Üniversitesi Teknokent'inde özenle üretilmektedir
sublayer sublayer KefirDanem
KefirDanem sublayer

Migros ve Macrocenter Mağazalarındayız

»Satış Mağazalarımızı görmek için tıklayınız
sublayer KefirDanem
KefirDanem KefirDanem KefirDanem

Sağlığınız İçin Kefir İçin…

Sağlıklı bir nesil için çocuklarımıza kefir içirelim ve kefiri sevdirelim. Evde hijyenik olarak ürettiğiniz kefir ile çocuklarımızın

»Detaylı İnceleyiniz

KEFİR NEDİR ve NEDEN KEFİR?

kefir mayası Kefir Kafkasya’da asırlardır bilinmekte ve yöre halkı tarafından geleneksel olarak üretilmektedir. 19. yüzyılın sonlarına doğru Orta Asya’dan tüm Avrupa’ya yayılmıştır. 1900’lü yılların başında Kafkas halklarının uzun ve sağlıklı yaşamları bilim dünyasının da ilgisini çekmiştir. Probiyotik bakteri ve maya zenginliği itibariyle kefir, sağlık yönünden yararları bilinen doğal bir fermente süt ürünü olarak dikkat çekmeye başlamıştır.

Gerçek kefir; sütün kefir danesiyle mayalanmasıyla elde edilir. Gerçek kefir danesi sağlıklı ve mutlu bir hayat için çok faydalı olan probiyotikleri özellikle laktik asit bakterilerini, asetik asit bakterilerini ve mayaları belli oranlarda bulundurmaktadır.

Kefir, sütte bulunan besin maddelerinin tümünü içeriğinde bulundurmasının yanında, üretimi sırasında da bazı vitaminlerin sentezlenmesi, proteinlerin ve laktozun sindirilebilirliğinin kolaylaşması besin değerini artırmaktadır. Kefirin yapısında bulunan mikroorganizmalar ile bağırsaklarda kolay sindirilmesini sağlamakta ve besin maddelerinin emilimini arttırmaktadır. Bu sağlıklı içeceği evinize ulaştıracak hijyenik kefir mayalarını profesyonel ekibiyle DANEM LTD.ŞTİ sizler için hazırlamaktadır. DANEM, doğal kefir danesinin endüstriyel üretimini hijyenik koşullarda gerçekleştiren dünyadaki tek firma olup bunun onurunu sürdürmenin büyük sorumluluk taşıdığı bilincindedir.

NEDEN PROBİYOTİK YOĞURT MAYASI?

Yoğurt mayasıYoğurt, kökeni olan Anadolu’dan, Avrupa’ya ve tüm dünyaya yayıldığı halde yoğurt mayası ülkemizde üretilmemektedir.

Ülkemizde üretilen yoğurtların mayasının hemen hepsi yurt dışı menşeili biyoteknolojik yöntemlerle üretilen starter kültürlerdir. Hatta zaman içerisinde damak tadımız bile etkilenmiş, lezzeti zayıf, puding kıvamında aşırı kıvamlı yoğurtlara alışmaya başlamamızın başlıca nedeni, damak zevkimize uygun olmayan maya kullanımıdır.

Danem, damak tadımıza uygun lezzetli yoğurdu üretmek istedi. Bunun en önemli etkenlerinden birisi yoğurt mayası olduğu için doğal, tamamen ülkemize ait yoğurt bakterilerini tespit ederek geliştirdi. Bunları tespit ederken özellikle lezzet profili çok önem kazandı. Ayrıca doğal probiyotik özelliği de güçlendirildi çünkü probiyotiklerin sağlık üzerine etkileri bilimsel olarak destekleniyor. BüyüYo içerisindeki faydalı içeriğin tamamı doğal ve bize ait!!! Hiçbir katkı maddesi içermez... Kesinlikle GDO (genetiği değiştirilmiş organizma) değil. Yapması da çok kolay! Ürünlerimizin değerinin fiyatla ölçülemeyeceğini bilmenizi isteriz.

EndanemSevdanemBüyüdanem Büyüyo

Endanem Kefir Mayası ile Kefir yapımı için Tıklayınız
Size En Yakın Satış Mağazası İçin Tıklayınız
Online Satış için Tıklayınız

 • Video BaÅŸlığı
  KefirMayası
 • Kefirdanem Kefir Mayası
  KefirMayası
 • Kefirdanem Kefir Mayası
  KefirMayası

 

 • Süleyman Demirel Üniversitesi
 • Kesgep
 • Göller Bölgesi Teknokenti
 • Sürat Kargo
 • Migros
Bankalar